آغاز ثبت نام مدرسه ایتالیایی تهران 1391 سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ 14:42
 ثبت نام مدرسه ایتالیایی برای ترم جدید شروع شد .
علاقمندان  از تاریخ 15 تا 21 اردیبهشت  می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی زیر بصورت انلاین در کلاسها ثبت نام کنند .

· جهت تحویل کتاب و کارت دانشجویان لول 1 روزهای 24 و 25 اردیبهشت و دانشجویان لول 3 روز 26 اردیبهشت با پرینت ثبت نام خود و کپی کارت شناسایی و دو قطعه عکس از ساعت 14 تا 19 در مدرسه حضور پیدا کنند.

· خاطر نشان می شود ترم تابستان لول 2 در مدرسه ارائه نمی شود.

· دانشجویانی که در امتحان لول 2 یا آزاد پذیرفته شده اند باید برای تحویل مدارک خود از مدرسه وقت بگیرند. آخرین وقت تحویل مدارک شنبه 6 خرداد 1390 می باشد.


برچسب‌ها: ثبت نام مدرسه ایتالیایی تهران 1391
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

چگونگی مطالعه کتابهای آلفا تست جمعه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ 22:57
در این وقت کم چه جوری کتابهای آلفا تست رو بخونیم ؟ 

این سوالی است که اغلب دوستانی که شهریور امسال عازم ایتالیا هستند  در این چند ماه از من می پرسند . باید به اونها و اونهایی که امسال قصد رفتن به مدرسه ایتالیایی تهران و ثبت نام در اون رو دارن بگم که : 

1- فرصت زیادی تا امتحان آلفا تست ایتالیا باقی نمونده اگر رشته دبیرستانتون تجربی نیست ، خوندن متون رو کم کنید و فقط تست کار کنید .
2-اونهایی که امسال قصد امتحان رو دارن باید عرض کنم اگه رشته تحصیلیتون غیر از اون رشته ای هست که الان می خواهید توی ایتالیا بخونید ، به خوتون یک سال وقت بدید و کتابهای آلفا را همزمان با درسا و کلاسای مدرسه ایتالیایی بخونید تا عقب نباشید از بقیه و راحت قبول بشید .

به امید قبولی همه دوستان برچسب‌ها: چگونگی مطالعه کتابهای آلفا تست
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

 1-هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا به چه صورت می باشد؟ 

هزینه های تحصیل و زندگی بسته به رشته و شهر و دانشگاه مورد نظر شما متفاوت می باشد مثلا هزینه ها در milano ماهیانه بطور میانگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو و در شهرهای کوچکتر مثل l'aquilla بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو میاشد. اصولا شهرهای توریستی گرانتر از سایر شهر ها می باشند همچنین شما سالیانه باید مبلغ ۷۰۰ یورو به عنوان مالیات تحصیلی در هر کجای ایتالیا که باشید بپردازید.

توجه کنید که بیشتر هزینه ی زندگی مربوط به اجاره بهای خانه است. که مثلا در میلان (گران ترین شهر ایتالیا) حداقل ماهی 200 یورو (یک اتاق کوچک و یا با هم اتاقی) و به طور معمول 400 یورو در ماه اجاره باید پرداخت کنید.
۲- نحوه در یافت بورسیه تحصیلی به چه صورت می باشد؟

دریافت بورسیه مستلزم داشتن شرایط خاص از جمله زندگی در خانه استیجاری و درآمد پایین خانواده می باشد . شما با ترجمه اجارنامه که مورد تایید دادگستری نیز باید باشد و ارائه ترجمه فیش حقوقی پدر (در صورت در آمد پایین )و ارائه به سفارت درخواست بورسیه تحصیلی می کنید و بعد از تایید مدارک از سوی سفارت در هنگام حضور در دانشگاه مدارک را به مسئولین مربوطه در دانشگاه ارائه داده و در نوبت دریافت بورسیه قرار می گیرید.البته بورسیه برای یکسال به شما تعلق می گیردو در صورت گذراندن واحد های درسی تمدید خواهدشد.

مثل اینکه امسال یه تغییراتی در روند پرداخت بورسه داره بوجود میاد. چون قبلا عده زیادی از ایرانیها با وجود وضعیت خوب مالی که داشتند با ارائه مدارک تقلبی فیش حقوقی و اجاره نامه، بورس میگرفتند... و در واقع با این کار حق دیگران رو که وضع خوبی نداشتند میخوردند.. حالا احتمالا شرایط از امسال ممکنه دچار تحول بشه که باید صبر کنیم و ببینیم چی میشه...
۳-آیا دانشگاه های ایتالیا امتحان ورودی برگزار می کنند؟

بله امتحان ورودی برگزار می شود ولی معمولا به صورت فرمالیته می باشد.


4-من تو امتحان مدرسه قبول شدم چه مدارکی لازم هست ؟

جواب این سوال در قسمت مدارک مورد نیاز جهت ارائه به کنسولگری بطور کامل نوشته شده.

5- حداکثر زمان تحویل مدارک ؟پایان خرداد ماه.
6- با لیسانس دانشگاههای ایران میتونیم فوق لیسانس بخونیم؟ در این مورد متغییرهای زیادی وجود دارد بعضی از دانشگاههای ایتالیا تعدادی از واحد های شما رو می پذیرند و تطبیق واحد می کنند و شما باید مابقی واحد های درسی رو تا مقطع لیسانس بگذرونید . تعدادی دیگر به هیچ عنوان واحد های درسی شما رو نمی پذیرند و باید از ابتدا شروع کنید و تعدادی هم بطور کامل واحد های شما رو می پذیرند.بهترین راه قبل از انتخاب رشته مکاتبه با دانشگاه مورد نظر می باشد تا از شرایط ادامه تحصیل در آن دانشگاه کا ملا آگاه بشوید. نگران نباشید اکثر دانشگاههای ایتالیا لیسانس ایران را هم قبول میکنند.

7-دانشگاههای ایتالیا دارای بورس تحصیلی برای فوق لیسانس هستند؟

بله ، به سایت دانشگاه مورد نظر خودتون مراجعه کنید و از طریق ایمیل بپرسید که شرایط بورسشون چطوریه. و چقدر پرداخت میکنند.
8- برای تحصیل در ایتالیا آیا بصورت خودآموز میتوان زبان ایتالیایی را یاد گرفت و امتحان زبان را داد یا اینکه میبایست در مدرسه ثبت نام کرد؟ شما برای یادگیری ایتالیایی الزامی در ثبت نام در مدرسه ندارید و می توانید به صورت خود آموز این زبان رو یاد بگیرید ولی باید در امتحان مدرسه شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید . درسته که ایتالیایی زبان ساده و شیرینی هست ، اما به این راحتی ها هم نیست که بشه به صورت خود آموز یاد گرفت و به یه معلم احتیاج دارید. توجه کنید خیلی از کسایی که حتی کلاسهای سفارت رو هم سپری میکنند قبول نمیشوند.


9-من این ترم فوق دیپلم می گیرم (گرافیک ) بهتر نیست اول لیسانس بگیرم بعد اقدام کنم ؟

شما هر چقدر زودتر برای رفتن اقدام کنید موفق تر خواهید بود.زمانی را که در ایران برای گرفتن لیسانس تلف می کنید را در ایتالیا بطور کامل زبان یاد میگیرید با فرهنگ ایتالیا اخت می شوید و از همه مهمتر مدرک خود را از دانشگاههای ایتالیا میگیرید چه بسا بعد از دریافت لیسانس از دانشگاههای ایران دانشگاههای ایتالیا مدرک شما رو نپذیرفته و مجبور به خواندن از ابتدا شوید


10-آیا دانشگاهه در ایتالیا به صورت دولتی هستند؟ بله، بیشتر دانشگاهها دولتی هستند.

11-آیا فقط قبولی در مدرسه کافی؟

قبولی در مدرسه فقط سند خروج شما از ایران می باشد و ربطی به ورودی شما به دانشگاه ندارد برای ورود به دانشگاه امتحان جداگانه برگزار می شود که البته امتحان بسیار ساده ای است و حتی تا حدودی فرمالیته.


12-در مورد این مبلغی که ذکر کردی 4000یورو حتما باید واریز بشه؟

بله این مبلغ به حساب شما در یکی از بانکهای ایتالیا واریز میشه و شما بعد از ورود به خاک ایتالیا اجازه برداشت اون رو خواهید داشت البته جدیدا به دلیل قطع روابط بانکی دو کشور نمی توانید حساب بانکی باز کنید و باید پولها رو با خودتون حمل کنید و در این شرایط یه مقداری امنیت پولهای شما در حین جابجایی و بردن به ایتالیا به خطر می افته و امکان اینکه پولهاتون در ایتالیا بدزدند خیلی زیاده .به هیچ عنوان به ایتالیایی ها اعتماد نکنید . البته با توجه به تحریم ایران، دیگر لازم نیست این پول را جایی واریز کنید و فقط باید وقتی وارد ایتالیا میشوید همراه خودتان داشته باشید


13- من میخوام برم ایتالیا سینما بخونم و ساکن شهرکرد هستم نمیتونم کلاس بیام چه کار کنم؟
در آموزشگاههای شهر خودتون ایتالیایی بخونید و بعد در امتحان مدرسه که در بهمن ماه و در تهران برگزار میشه شرکت کنید. یا امتحان زبان انگلیسی بدید و از طریق زبان انگلیسی و برای دانشگاههای انگلیسی زبان شرکت کنید.
14-شرایط دریافت اقامت دائم پس از اتمام تحصیل چیست؟بزودی پاسخ داده می شود

15-آیا دانشگاههای ایتالیا شهریه دریافت می کنند؟

در مورد دریافت شهریه متغییرهای زیادی وجود دارد مثلا دانشگاهی در سیسیل برای رشته دندانپزشکی شهریه در یافت نمی کند و دانشگاهی دیگر در میلان ترمی 700 تا 800 یورو شهریه دریافت میکند مقدار شهریه کاملا بستگی به رشته شهر و دانشگاه دارد و می تواند در هر شهر و دانشگاهی متفاوت باشد تنها راه مطلع شدن مکاتبه با دانشگاه مورد نظر می باشد .تعدادی از دانشگاهها خوابگاههای ارزان قیمتی نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

16-آیا بالا بودن نمرات دبیرستان و دانشگاه تاثیری در پذیرش ما دارد؟ فکر میکنم نـــه

17-آیا دانشگاههای انگلیسی زبان در ایتالیا وجود دارد ؟ بله ؛ در خیلی از دانشگاههای ایتالیا بعضی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میشه. نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاههای ایتالیا رو میتونید در بخش آیین نامه ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا ( به نقل از مدرسه ایتالیایی) ببینید. البته برای بعضی رشته ها و بعضی دانشگاههای خاص نمره بالاتری لازمه که باید به سایت خودشون مراجعه کنید.

18- بنده كاردانی عمران را در ایران گرفته ام آیا میتوانم برای ادامه تحصیل در یك دانشگاه معتبر به ایتالیا بروم و چه شرایطی لازم هست؟
چرا که نه شما برای ادامه تحصیل در ایتالیا هیچ مشکلی ندارید. اما احتمالا باید دوباره از اول شروع کنید و برای دوره لیسانس... یعنی چیزی به اسم کاردانی به کارشناسی وجود ندارد.

19- آیا خود شما تجربه زندگی در ایتالیا رو داشتید و الان ساکن کجا هستید؟ نه متاسفانه


- 20- من دانشجو رشته برق مقطع کاردانی هستم در حال حاضر خودم شروع به یاد گیری زبان کردم آیا برای ورود به مدرسه باید ز زبان بلد باشم یا نه ؟ همونطوری که از اسمش یعنی مدرسه پیداست شما اونجا زبان می آموزید و نیاز به یادگیری قبل از ورود ندارید.


21-آیا امکانش هست قسمت آموزش زبان ایتالیایی رو شروع کنید ؟متاسفانه هم اکنون بدلیل مشغله کاری نمی تونم ولی در اسرع وقت سعی میکنم این کار رو انجام بدم.22-آیا اجازه کار هنگام تحصیل رو داریم؟ ( بزودی پاسخ داده می شود) به شما در هفته اجازه 20ساعت كار قانونی داده خواهد شد و برای هر ساعت كار مبلغ 9 تا 10 یورو به شما پرداخت می شود. و البته می توانید ساعتهای بسیار بیشتر بصورت غیر قانونی كار كنید و مانعی در پیش رو نخواهید داشت.


23-شنیده ام كه این بورسیه شامل خورد و خوراك و مسكن و هزینه تحصیل می شود آیا درست است یا اینكهبه صورت محدود است و شامل چه چیزهایی می شود ؟ بله شامل مسکن و خوراک هم میشود... شما میتوانید در ازای دریافت نکردن 2000 یورو از مبلغ بورس مسکن و خوراک دریافت کنید.

24-یادگیری چه نوع کار هایی در ایتالیا می تونه به ما در کسب در آمد کمک کنه؟ بزودی پاسخ داده


25-لطفا زمان برگزاری امتحان خارجی ها(کسانی که توان حضور در کلاسها را ندارند و بدون حضور در کلاسها درامتحان شرکت می کنند) را بنویسید؟ باید در اوایل بهمن ماه با مدرسه تماس بگیرید و بپرسید

26-آیا مستقیما و بدون حضور در مدرسه میتونم از دانشگاههای ایتالیا پذیرش بگیرم؟ بله همونطور که در وبلاگ هم گفتم این روشی که معرفی کردم تنها یکی از راههای دریافت ویزای تحصیلی می باشد و شما مستقیما می تونید از طریق مکاتبه پذیرش بگیرید ولی من راه و روشش رو نمی دونم.

27 -لطفا در مورد پذیرش دانشجوی خارجی در رشته های علوم انسانی دانشگاه های ایتالیا هم توضیح دهید ؟ آیا استقبال بیشتری از آنان نسبت به دانشجویان فنی می کنند ؟ در ضمن زبان ایتالیایی را کجا یاد بگیریم؟
هیچ امتیازی به دانشجوی یک رشته خاص داده نمی شود و رشته شما تاثیری در گرفتن امتیاز از دولت ایتالیا نخواهد داشت و زبان رو هم در مدرسه ایتالیایی بیامورید. اما با توجه به اینکه متقاضی شرکت در این رشته ها کمتر است شما راحت تر پذیرش میشوید ...

28- می خوام بدونم این مدرسه ایتالیایی فقط زبان ایتالیایی درس میده یا مثل کالج یک ساله آلمان دروس دیگری هم داره ؟
در این مدرسه فقط ایتالیایی تدریس میشود


31-آیا مدرسه ایتالیایی بجز تهران در شهر های دیگر هم هست؟
نه فقط یک مدرسه و اون هم در تهران می باشد و آدرس و شماره تماس رو هم تو وبلاگ نوشتم.

32-آیا هزینه هایی رو که برای اقامت گفتید فقط هزینه ثبت نام دانشگاه می باشد؟
مبلغ ذکر شده (سوال یک ) شامل تمام هزینه ها مثل اجاره مسکن . هزینه ثبت نام دانشگاه .خورد و خوراک و غیره..... می باشد
( البته با کمی صرفه جویی).

33-من لیسانس ریاضی کاربردی دارم از امیرکبیر می خوام ایتالیا رشته موسیقی نوازندگی بخونم به خیلی از دانشگاهها و کنسرواتوارهای ایتالیائی ایمیل زدم هیچ کی جوابم رو نداد شاید چون به زبان انگلیسی ایمیل می دادم، از مدرسه ایتالیائی هم پرسیدم جوابی نگرفتم به نظر شما با اینکه پیش زمینه زیادی در رابطه با موسیقی ندارم این کار امکانپذیر هست؟ بله امکان ادامه تحصیل شما در هر رشته ای که بخواهید وجود دارد.(منبع آقای رعوفی دبیر مدرسه ایتالیایی) باید از دانشگاه مورد نظرتان بپرسید . در اکثر مواقع رشته لیسانس و فوق لیسانس شما باید به هم مربوط باشد. در غیز این صورت میتوانید از اول برای لیسانس اقدام کنید.

34-آیا بهتر نیست با برنامه rossetta stone ایتالیایی یاد بگیرم؟
ببینید امتحان مدرسه ایتالیاییی از کتابهای espresso 1 و espresso 2 گرفته می شود و اگر قصد قبولی در امتحان مدرسه را دارید بهتر ازمنابع خود مدرسه استفاده کنید .

35-آیا ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس الزاما باید با رشته تحصیلی در مقطع لیسانس یکسان باشد؟ باید از دانشگاه مورد نظرتان بپرسید . در اکثر مواقع رشته لیسانس و فوق لیسانس شما باید به هم مربوط باشد. در غیز این صورت میتوانید از اول برای لیسانس اقدام کنید.


36-بورسیه تحصیلی برای چه مقاطعی وجود دارد؟ بورسی که در این وبلاگ حرفش را زدیم در همه مقاطع و برای همه رشته ها وجود دارد... ممکن است از بورسهای دیگری هم برای رشته های خاص و یا مقاطع بالای تحصیلی و یا در صورت کسب نمرات درخشان برخوردار شوید

37-من فهمیدم که برای رشته ی دندانپزشکی در یکی از دانشکده های ایتالیا شهریه ای گرفته نمیشود ایا برای رشته های پزشکی نیز چنین است ایا شرایطی دارد یعنی درعوض نگرفتن شهریه شرایطی دارد ؟ من هم چنین چیزی رو شنیدم... اون دانشگاهی که شما میگید دانشگاه سیسیل هست در جنوب ایتالیا... البته من جنوب ایتالیا رو به شما پیشنهاد نمیکنم. به دلیل نا امنی و اینکه اخیرا هم مهاجرین زیادی از افرقا به این قسمت ایتالیا اومدند و باعث افزایش جرایم شدند.


39- کلاسها در چه ساعت و روزهایی برگزار می شوند؟
کلاسها سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد و در دو نوبت از ساعت 15 الی 17 و 17:30 الی 19:30 و بسته به انتخاب شما برگزار می شوند.

40- میخوام بدونم من و برادرم که از طریق پدرم قصد مهاجرت به ایتالیا داریم لازمه که در مدرسه ایتالیایی ثبت نام کنبم؟
به هیچ عنوان ثبت نام لازم نیست وقتی که شما مقیم ایتالیا می شوید مسلما اجازه ادامه تحصیل رو هم خواهید داشت.

42- دانشجوی سال آخر رشته شیمی هستم و برای فوق لیسانس می خواهم برای ایتالیا اقدام کنم. لطف می کنید اطلاعاتی راجع به دانشگاههایی که این رشته را دارند به من بدید؟
لطفا به لینک راهنمای انتخاب شهر.رشته و دانشگاه که در وبلاگ هست مراجعه کنید در اونجا می تونید اطلاعاتی کاملی بدست بیارید.


44-آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا در چه موقعی از سال برگزار می شود؟ اواخر آگوست و اوایل سپتامبر

45-تعداد دانشجوهای خارجی که دانشگاه های ایتالیا می پذیرند چند نفر هستند؟ برای هر دانشگاه، هر رشته، و هر سال متفاوت است... از سایت MIUR.IT میتونید پیدا کنید

46-برای آماده شدن برای امتحانات ورودی چه دروسی رو باید بخونم؟
برای این منظورباید کتابهای آلفا تست رو بخونید و کتابهای هر رشته ای را می توانید از مدرسه ایتالیایی تهیه کنید.منبع:
STUDY IN ITALIA and Doce Vita 

برچسب‌ها: سوالات رایج در مورد تحصیل در ایتالیا, گرفت بورسیه, اقامت, و
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

راهنمای مطالعه کتاب های آلفا تست چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱ 14:28
با سلام : 

امروز قصد دارم چند توصیه راجع به مطالعه کتاب های آلفا تست به دوستان داشته باشم . 

1- کتابهای آلفا تست چند روزی است که در اختیار دوستان قرار داده شده است 

2-حجم کتاب های آلفا تست پزشکی بیشتر از سایر کتابها می باشد .

3-دوستانی که رشته تحصیلی انها علوم تجربی و زیر شاخه های ان است تقریبا همه مفاهیم انرا درک می کنند و می توانند کتاب های پزشکی را سریعتر  از بقیه افراد  مطالعه کنند .اما کسانی که رشته های دیگر را مطالعه نموده اند ، پیشنهاد می شود مطالعه کتابهای آلفا تست را به امسال موکول کرده و سال بعد به ایتالیا عزیمت نمایند . چون واقعا حجم کتابها سنگین می باشد . 

4- پیشنهاد می گردد اول متون اصلی کتاب ها را مطالعه نموده و سپس مبادرت به حل تست ها نمایند . برچسب‌ها: آلفا تست پزشکی, کتاب های پزشکی, مطالعه آلفا تست
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

تیم آموزشی تحصیل در ایتالیا  کار خود را  در شهریور سال ۱۳۹۰ به منظور آموزش در زمینه زبان و ادبیات ایتالیایی ، مشاوره داوطلبان مستعد و نخبه کشور و متقاضی شرکت در آزمون های ورودی دانشگاههای ایتالیا ، تدریس خصوصی و نیز عمومی زبان ایتالیایی ، راهنمایی در چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ، مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب رشته متقاضیان تحصیل در ایتالیا ،مشاوره و  کمک در اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا ،  و نیز کلیه خدمات مورد نیاز دانشجویان در ایران و ایتالیا آغاز نموده است .

متذکر می شود نه تنها این وبلاگ بلکه فعالیت هیچ موسسه ای اعم از حقیقی و حقوقی در هر کجای کشور جهت اعزام دانشجو به ایتالیا مورد تایید نبوده و هر گونه ادعایی در این زمینه کذب می باشد و تنها مرجع قانونی جهت اعزام دانشجو به کشور ایتالیا مدرسه ایتالیایی پیترو دلا واله در تهران که وابسته به سفارت ایتالیاست در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد که از طریق امتحان زبان ایتالیایی هر ساله تعداد 300 الی 350 نفر دانشجو را جهت تحصیل در رشته های مختلف به ایتالیا اعزام می نماید .

---------------------------------------------------------

::لینک های جدید ::

رزرو و ثبت نام کلاسهای آموزشی آزمون ورودی دانشگاههای ایتالیا در کلیه رشته ها در موسسه برنا  (تا تاریخ ۱۰/۱۲/۱۳۹۱ اعتبار دارد) 

 

ورود به اولین سیستم انتخاب رشته دانشگاههای ایتالیا به زبان فارسی در کشور

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


برچسب‌ها: زبان ایتالیایی در اصفهان, تدریس خصوصی زبان ایتالیایی, آزمون سفارت ایتالیا, اصفهان
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت

تحصیل و زندگی در ایتالیا سه شنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ 22:35
1 -هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا به چه صورت می باشد؟
هزینه های تحصیل و زندگی بسته به رشته و شهر و دانشگاه مورد نظر شما متفاوت می باشد مثلا هزینه ها در milano ماهیانه بطور میانگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو و در شهرهای کوچکتر مثل l'aquilla بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو میاشد. اصولا شهرهای توریستی گرانتر از سایر شهر ها می باشند همچنین شما سالیانه باید مبلغ ۷۰۰ یورو به عنوان مالیات تحصیلی در هر کجای ایتالیا که باشید بپردازید.
۲
- نحوه در یافت بورسیه تحصیلی به چه صورت می باشد؟
دریافت بورسیه خیلی سخت نیست
کافیه شما در ترم اول تحصیلی خود را نشان دهید
البته اگر روزمه خوبی داشته باشین از همون اول هم بورسیه می دهند

۳-آیا دانشگاه های ایتالیا امتحان ورودی برگزار می کنند؟

در برخی از موارد بله و در برخی از موارد خیر 

۴- با لیسانس دانشگاههای ایران میتونیم فوق لیسانس بخونیم؟
البته
۵-دانشگاههای ایتالیا دارای بورس تحصیلی برای فوق لیسانس هستند؟ 
البته

۶-آیا دانشگاهه در ایتالیا به صورت دولتی هستند؟ 
برخی از آنها بله و برخی خیر

۷-آیا دانشگاههای ایتالیا شهریه دریافت می کنند؟
در مورد دریافت شهریه متغییرهای زیادی وجود دارد مثلا دانشگاهی در سیسیل برای رشته دندانپزشکی شهریه در یافت نمی کند و دانشگاهی دیگر در میلان ترمی 700 تا 800 یورو شهریه دریافت میکند مقدار شهریه کاملا بستگی به رشته شهر و دانشگاه دارد و می تواند در هر شهر و دانشگاهی متفاوت باشد شما می تونید برای آگاهی از میزان شهریه با من تماس بگیرید

۸-آیا بالا بودن نمرات دبیرستان و دانشگاه تاثیری در پذیرش ما دارد؟

تاثیر دارد و لی نه خیلی

۹-آیا دانشگاههای انگلیسی زبان در ایتالیا وجود دارد ؟

بله ولی توصیه نمی شود وبهتر آنست که به دانشگاه ایتالیایی زبان بروید به چند دلیل

۱۰- آیا خود شما تجربه زندگی در ایتالیا رو داشتید و الان ساکن کجا هستید؟
بله من در دانشگاه رم درس می خونم


۱۱-آیا اجازه کار هنگام تحصیل رو داریم؟

بله شما می توانید به صورت پاره وقت کار کنید البته این مورد توصیه نمی شود ۱۲-یادگیری چه نوع کار هایی در ایتالیا می تونه به ما در کسب در آمد کمک کنه؟

یکی از کارهای درآمدزا و بدون دردسر کار کردن تو بازارهای مالی و فارکس هست

البته از کارهای ساده تر میشه به کارکردن تو کافه ها اشاره کرد

۱۳-نحوه گرفتن اجازه خروج از کشور برای دانشجویان پسر که خدمت سربازی نرفتند چگونه است؟

جواب این سوال خیلی طولانیه و البته بسته به شرایط متفاوته 

بر گرفته از وبلاگ : http://studyitaly.blogfa.com/ البته با اجازه ادمین محترم !


برچسب‌ها: تحصیل در ایتالیا
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

پرسش های متداول در مورد تحصیل در ایتالیا سه شنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ 22:22

سئوالات متداول دوستان و دانشجویان در وب 

1-من چون تو شهرستان هستم میخوام امتحان استرنی بدم ولی هیچ اطلاعی از زمان ثبت نام و امتحان ندارم واینکه چه مدارکی میخوان سایت کنسولگری هم به زبان ایتالیاییه و اطلاعاتی نمیشه ازش گرفت ولی خودم کتاب اسپرسو 1و2 رو تهیه کردم و میخوام با کمک معلم زبان رو شروع کنم اگه میشه اطلاعاتی در مورد زمان وشرایط امتحان استرنی به ما بدی ممنونت میشم:

جواب : کلیه شرایط رو در همین وبلاگ اورده ام .

2-سلام کتاب اسپرسو رو از کجا باید تهیه کنیم؟

جواب : یا از تهران یا از مراکز بزرگ کتابفروشی شهر های بزرگ مثل اصفهان شیراز و ... بهر حال بد نیست یه سری به تهران میدون انقلاب بازارچه کتاب  انقلاب اگه اشتباه نکنم بزنید . 


3- ببخشید رشته سینما به طور خاص وجود داره؟!فیلمسازی و بازیگری..
رشته دمس هست ولی هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

جواب : رشته سینما به صورت کلی وجود دارد . جزئیات را اطلاعی ندارم 

4- من برای آکادمی بررا در ميلان درخواست دادم. ولی هيچ اطلاعی از شهريه ي رشته م و اينکه مي تونم از خوابگاهش استفاده کنم يا نه و چگونه بورس گرفتنش ندارم. در تهران جايي هست که من بتونم از راهنماييش استفاده کنم. چون دوست و آشنايي هم در ايتاليا ندارم. مثلا دارالترجمه هايي که معرفي کرديد؟

جواب : بهترین مرجع برای سوالات شما بخش Relazioni Pubbliche  ی دانشگاه مورد نظر شماست . لطفا از طریق ایمیل از انها سوال کنید .


5-من چند تا سوال دارم و ممنون میشم اگه چیزی درموردشون میدونید بهم بگید : اول اینکه از کجا میشه لیست رشته های فوق لیسانس منطبق با مدرک لیسانسی که اینجا گرفتیم رو پیدا کرد ؟ مثلا کسی که اینجا مهندسی صنایع خونده تو ایتالیا در چه رشته هایی حق انتخاب داره ؟
برای فوق ثبت نام آن لاین لازمه و برای رشته های انگلیسی هم ویزا میدن ؟

جواب : سوال از دانشگاه مقصد 

6-می گن امسال امتحان آلفا جدی تر از قبل شده و نباید دست کم بگیریمش . البته نه اونقدر که بریم براش کلاس خصوصی بگیریم یا تو این آموزشگاهها ثبت نام کنیم .. برای هر رشته هم درسهایی که باید بخونیم فرق می کنه .. من از خانم چگینی تو مدرسه پرسیدم و گفتن که بعد عید دنبال کتاب بریم .. 
فکر میکنم حتما کتاب رو لازم داریم چون سوال ها فقط از درس هایی که اینجا خوندیم نیست ..

جواب : قطعا مطالعه جز به جز الفا تست و زمان گذاشتن برای ان در یادگیری و قبولی شما موثر است . بنابر این اگر استعداد کافی دارید کلاس نگیرید ولی اگر خیر که لازم است کلاس خصوصی بگیرید برچسب‌ها: سوالات متداول در مورد ایتالیا
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

قابل توجه دوستانی که برای تحصیل در شهر تورینو اقدام می نمایند و اهل اصفهانند . در حال حاضر دوستان شما که قصد تحصیل در این شهر را دارند آمادگی خود را اعلام نموده اند .

شما هم اگر قصد تحصیل در شهر تورینو را دارید پیام بگذارید .برچسب‌ها: تحصیل در تورینو
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |

اطلاعیه جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ 20:37
با سلام : 

بدینوسیله به اطلاع می رساند ثبت نام جهت تحویل کلیه کتابهای آلفا تست در مدرسه ایتالیایی تهران در حال انجام است . لذا دانشجویان ضمن تماس با مدرسه می توانند کتب درخواستی خود را دریافت نمایند . 

هزینه خرید کتب پزشکی : شنیدم خیلی گرون شده حدود 100 توامن

معماری : حدود 50 هزار تومان 


برچسب‌ها: خرید کتاب آلفا تست
نوشته شده توسط زنگنه   | لینک ثابت |